Basında Natur - Med

İlaçlar Değil Doğaya Dönün - Yeni Asır Gazetesi / Ağustos 2005

24  Ara 2014

KUŞADASI-DAVUTLAR'DAKİ MERKEZDE DOĞU VE BATI TIBBININ SENTEZİ GERÇEKLEŞTİ
İlaçlara değil doğaya dönün!

Rus ve Alman bilim adamlarının, Natur-Med'deki "Doğal Tedavi Yöntemleri" zirvesinden bu çarpıcı sonuç çıktı

Türkiye'nin ilk "Doğal Tedavi & Kaplıca Kür Oteli" unvanını taşıyan Kuşadası-Davutlar'daki Natur-Med, geçtiğimiz hafta, "doğal tedavi yöntemleri" konusunda çok önemli bir zirveye ev sahipliği yaptı.
Natur-Med'in Kurucusu ve Sorumlu Hekimi Dr. Yaşar Yılmaz daveti ile Türkiye'ye gelen ünlü Alman Profesör Karl Hecht ve Rus Doç. Dr. Ruev Valeri ile gerçekleştirilen çalışmada, "doğal tedavi yöntemleri" ile kanserin daha oluşmamışken tespit edilebildiği ortaya kondu.

GERİ DÖNÜŞ
Klasik tıp eğitiminden gelen, ancak klasik tıbbın yeni ortaya çıkan ve hatta kronik hastalıklarda bile yetersiz kaldığını savunan Dünyaca ünlü Rus ve Alman bilim adamları, insanlığı "doğal yaşama geri dönüş"e çağırdılar.
Örneğin klasik hormon tedavisinde kullanılan ilaç ve yöntemlerin, sadece İngiltere'de 20 bin kişinin meme kanseri olmasına yol açtığını belirten uzmanlar, buna karşılık Çin'de yüzyıllardır kullanılan doğal tedavi yöntemleri ve enerji tıbbının, bugün birçok hastalığı daha oluşma aşamasındayken tespit edebildiğini savundular.

KONUNUN UZMANLARI
Bize kısaca tıp kariyerinizden ve ülkenizdeki görevlerinizden bahseder misiniz?
Prof. Karl Hecht: Ben Berlin Humboldt Üniversitesi'nden emekli profesörüm. Aynı zamanda Berlin'de kurmuş olduğum IFOGÖT (sağlık, ekoloji ve teknoloji) Araştırma Merkezi'nin başkanlık görevini sürdürüyorum.
Prof. Valeri Ruev: Moskova Pedagoji Üniversitesi öğretim görevlisiyim ve Dr. Yaşar Yılmaz'ın davetlisi olarak Natur-Med'de bulunuyorum.

KANSER VAKALARI
Klasik tıp eğitimi almış kişiler olarak, neden "doğal tedavi yöntemleri"ne yöneldiniz?
Prof. Karl Hecht: Bunun en az iki temel nedeni var. Birincisi, modern yaşama biçimi bizi sürekli doğadan uzaklaştırıyor. Bunun sonucu olarak da önce tanımadığımız hastalıklar ortaya çıktı. Tümör, AIDS, insomnia (uyku bozukluğu), yorgunluk sendromu, kas hastalıkları (MS) İkinci neden ise tüm bu yeni hastalıklarla maalesef "klasik tıp" baş edemedi. Örneğin, Nisan ayında gerçekleştirilen Dünya AIDS Kongresi'nde anlaşıldı ki; AIDS azalmak yerine giderek yayılıyor. Bu durumda gösteriyor ki, bilinen tedavilerde yanlış giden bir şeyler var. Ya da "klasik hormon tedavisi"ni ele alalım. İngiltere'de bu tedavi yönteminin yanlışlığı yüzünden bugün 20.000 kişi "meme kanseri"ne yakalanmış durumda. Tüm dünyadan bu türde enformasyonlar geliyor. Hastalıklarda ilaç tüketimine bağlı olarak insanlar ölüyor. Şu anda bizim "okul tıbbı" sizin "klasik tıp" olarak nitelendirdiğiniz tıp, bu hastalıkların üstesinden gelemiyor. Tüm bunlar da kişinin "doğadan uzaklaşmasının sonucu"... Bugün tüm dünya yeni ama aslında dünya tarihi kadar eski bir oluşuma yöneliyor: Doğada ritmik yaşama dönüş!

ERKEN TANI...
Doğal tedavi yöntemleri ile kanser daha oluşmamışken tespit edilebiliyor!

Prof. Karl Hecht: Rus tıp adamları ispat ettiler ki; doğal tedavi yöntemleri ile meme kanserindeki tümörün başlangıç aşaması artık tespit edilebiliyor. Ve bu yeni tespit yönteminin batı tıbbındaki röntgen ışınları gibi yan etkisi yok. Çünkü bu metot, derinin direncini ve ısısını ölçerek gerçekleştirilen bir yöntem. Bu da elektrik enerjisi ölçen bir cihazla gerçekleştiriliyor.
Prof. Valeri Ruev: Bu nedenle, biz insana fonksiyonel ve regülasyon düzleminden bakarsak, hastalıkları oluşumundan önceki aşamada tespit edebiliriz. İşte "gerçek koruyucu tıp" da budur. Zaten klasik tıp, kronik hastalıklarda bunu yapamıyor. Kısacası ben hastalarıma diyorum ki, "İlaçlardan uzak dur, doğaya dön!"

YAŞAMINI ADAMIŞ...
Neden Natur-Med'desiniz?

Prof. Karl Hecht: Avrupa'nın en önemli doğal tedavi merkezi burası olduğu için. Ayrıca, inanıyorum ki, buradaki doğa insanlara sağlıklarını geri kazandırabilir. Ben burada bir tıp adamı buldum (Dr. Yaşar Yılmaz) ve bu adam yaşamını doğal tedavi yöntemleri geliştirmeye adayarak, Türkiye'nin incisi Natur-Med'i kurmuş. 3 yıl önce burayı ilk görmeye geldiğim gün düşündüm ki, burada daha çok şey yapılabilir. Üstelik, buraya beraberimde getirdiğim tüm hastalarım, ülkelerine döndüklerinde "yazılı olarak" memnuniyetlerini bildirdiler. Bunun sebebi de burada yaptıkları "ritmik yaşam, düzenli uyku ve stresten arınma kürleri"dir. Bunu Natur-Med'in günlük programlarında da görebilirsiniz.

İŞBİRLİĞİ İÇİN...
Doç. Valeri Ruev: Benim uzmanlık alanım da doğal teşhis ve tedavi yöntemleri. Natur-Med'de bulunma nedenim ise Rusya-Türkiye arasında doğal tedavi ve teşhis yöntemleri konusunda bir işbirliğinin başlatılması. Türkiye'deki doğal teşhis yöntemlerinin başlatılmasına destek vermek amacıyla bu konuda en uygun yer olarak Natur-Med'i görüyorum. Burada 1 hafta süreyle eğitim ve seminerler vereceğim. Natur-Med ve Rusya arasındaki çalışmalar doğal tedaviler alanında devam edecek.

YAŞAM RİTMİ KÜRÜ
Prof. Karl Hecht: maalesef sadece bir hafta buradayız. Öncelikle, ortak birliğimizin temellerini konuşacağız, uygulamalarını yapacağız. Tüm vücudun teşhis ve tanımını sağlayan uygulamayı birlikte yapacağız. İkincisi de 27 Eylül18 Ekim 2005 tarihleri arasında Natur-Med'de Alman, Rus, Türk hasta ve hekimlerin, ayrıca konuyla ilgilenen diğer sağlıklı kişilerin katılacakları 3 haftalık "yaşam ritmi kürü"nün hazırlıklarını gerçekleştireceğiz.

"Kişinin eczanesi ve doktoru kendisidir!"
-Natur-Med'in Kurucusu ve Sorumlu Hekimi Dr. Yaşar Yılmaz'ın görüşlerini alalım...

Dr. Yaşar Yılmaz: Ben okul tıbbının en Ortodoks branşından geliyorum. Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanlığı... Buna rağmen doğaya ve doğal tedavilere yöneliş sebebim; okul tıbbının fonksiyonel hastalıkların bir çoğunda yetersiz kalmasından öte, bazı organik hastalıkların tedavisinde bile nedene yönelik değil, semptom gideren, erteleyen ve geçiştiren bir yaklaşım içinde olmasıdır. Çünkü biliyorum ki; insanoğlu var olduğundan bu yana hiçbir doktor yoktur ki bir hastalığı iyileştirmiş olsun. İyileşen insanın kendisidir. Kişi eğer iyi bir doktor ya da ilaç seçmişse bunlar olsa olsa iyileşmeyi başlatabilirler. Ama bir hastayı iyileştiren ana öğe kişinin organik ve ruhsal rezervleridir. Yani kişinin vücudunda bulunan kendi eczanesi ve kendi enerjisidir.

İNSANLIK İÇİN
-Ya doğal tedavi yöntemleri hakkında düşünceleriniz?

İnsanlara ilaç vermeden evvel, su içmeyi, banyo yapmayı, ağaçla, ateşle, mineralle temas etmeyi öğretmemişseniz ilaç vermeniz de gereksizdir. Benim tüm tıp hayatım boyunca doğal tedavilere bir yönelişim oldu. Bu yöneliş, son 5 yıldır da Natur-Med'le somutlaştı. Son 3 yıldır hem batı, hem de doğu tıbbını çok iyi kavramış olan üstün insan Prof. Hecht ile çalışma şansım oldu. Bu nedenle, konuk hekimlerimizin ve benim burada birlikte geçireceğimiz 1 hafta süresince hem ülkelerimize hem de insanlığa büyük hizmetler sunacağımıza inanıyorum. Biz bundan böyle Sayın Prof. Hecht'in başkanlığında hem Doğu Tıbbı'nın hem de Batı Tıbbı'nın hakkını vererek, bu iki vazgeçilmez yaklaşımı sentezleyerek Natur-Med'de tüm insanlığın sağlığı ve mutluluğu için hizmet edeceğiz.

Basında Natur - Med