Haberler

1 haftada kaç kilo verebilirim? İşte cevap!

14  Tem 2018

“1 HAFTADA KAÇ KİLO VEREBİLİRİM?” İŞTE CEVAP!

Bize en çok sorulan sorulardan biridir:

"1 haftada kaç kilo zayıflatıyorsunuz?"  

Cevabımız:

Biz hiç kimseyi "zayıflatmıyoruz", kimsenin de size böyle bir vaadi olamaz, çünkü kilo probleminiz varsa, bu problem çözecek olan, bunu başaracak olan sizsiniz. Siz "x haftada x kg verdiriyoruz" denilebilecek bir makine değilsiniz. 

Belli bir sürede kaç kilo verebileceğiniz çok sayıda değişkene bağlıdır. Bunlardan bazılarını sayalım:

Yaşınız, kilonuz, genel sağlık durumunuz, varsa rahatsızlıklarınız, kullandığınız ilaçlar, metabolizma hızınız, uyku düzeniniz, stres düzeyiniz ve stresle baş etme kabiliyetiniz, kilo vermek konusundaki kararlılığınız, disiplininiz, ne kadar kapsamlı bir kilo verme programı uyguladığınız, yaşam tarzı değişikliklerini yaşamınıza sürdürülebilir bir şekilde adapte etmek konusundaki başarınız…ve bu listeyi uzatabiliriz.

Dolayısıyla hiç kimse, siz henüz programa başlamadan kaç kilo vereceğinizi söyleyemez. 

Ama Natur-Med kilo problemi olan sağlık dostlarına 17 senedir aşağıdakileri sunduğu için yıllar içinde kilo verme konusunda haklı bir ün kazandı ve Natur-Med’i "zayıflama merkezi" olarak bile tanıyan çok kişi oldu. Bu durum, şüphesiz Natur-Med’in bir zayıflama merkezi olmasından değil, kilo vermeyi de sağlayan kapsamlı bir arınma programı sunmasından kaynaklanıyor.

Peki arınmanın kilo vermek konusundaki etkileri nelerdir?

Öncelikle bedeni arındırmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün değildir. Arınmak, bedenen ve zihnen tam bir temizlenme halidir. Fazla kiloların verilmesi, arınma programının sonuçlarından sadece bir tanesidir. Arınma, bedendeki toksinlerin atımını sağladığından, besinlerdeki vitamin, mineral ve esansiyel yağ asitlerinin emilimi artacak, dolayısıyla tokluk hissi daha kolay ve sağlıklı bir şekilde sağlanacaktır.

Günümüzde yanlış beslenme, yanlış yaşam tarzı alışkanlıkları, çevresel etkiler ve stres kaynaklı aşırı asit ve zehirli maddelerin oluşumu nedeniyle asit baz dengesi tehlikededir. Zararlı maddelerin arındırılması için beden deri, saç ve tırnakların minerallerine yönelmektedir. Bu alkali minerallerin asidin temizlenmesi için kullanımı kilo vermemizi engellemekle kalmayıp sağlığımızı da olumsuz etkiler.

Pek çok insan sadece fazla kalorinin değil, vücudun giderek asidoza girmesinin de formu bozduğunu bilmiyor. Bu durum ne yazık ki değişik diyet ve egzersiz programları işe yaramadığı zaman fark edilir. Kalorilerin ve asitlerin ortak bir yönü vardır, her ikisi de şişmanlatır ve hasta eder. Fazla kilo ve selülite karşı tek boyutlu diyetler ve egzersiz çabaları o yüzden sınırlı etki gösterir. Çünkü pek çoğumuzun bilmediği şey şudur ki, yağ depolarında sadece kalori değil, aşırı asit ve zehir de depolanmaktadır. Zararlı maddeler burada, minerallere, yağ ve suya bağlı bir şekilde saklanır. Atıklar sadece diyet veya spor ile atılamayacağından, arınmak kilo vermek için zorunlu bir yönteme dönüşmektedir. Kilo vermek için yağ yakımı büyük rol oynasa da, özellikle vücudun sıkılaşması ve forma girmesi için arınma vazgeçilmezdir. Bu nedenle sağlıklı ve formda bir beden için asit baz dengesi sağlanmalıdır. Bu denge sağlanmadan fazla kiloların verilmesi mümkün değildir. Dolayısıyla bedendeki detoksifikasyonu destekleyen her arınma uygulaması ve beslenme programı fazla kiloların verilmesini de sağlayacaktır.

Kısacası bugün sadece kalori değil, asidoz da formu bozmaktadır. Bu durum yağların depolanmasının yanı sıra asit ve zehirlerin de depolanmasından kaynaklanmaktadır. O yüzden ideal ölçülere sadece asit baz dengesini yeniden sağlayacak bir arınma programıyla ulaşılır. Kapsamlı bir arınma programıyla cildin ve bağ dokusunun yenilenmesi ve sıkılaşması sağlanır.

Natur-Med Arınma Programı kişinin sağlıksız beslenme alışkanlıklarını bırakarak, bağımlılıklarından kurtularak ve nefsini eğiterek disipline olmasını ve sağlıklı bir yaşam tarzına daha kolay adapte olmasını da sağlar.

Sadece kilo vermek için değil, komple bir bedensel ve zihinsel arınma ve komple sağlık için Natur-Med’e bekliyoruz…

Kaynak: Arınma Kitabı 

 

« Tüm Haberler