Haberler

Arınma/Detoks bir diyetten ibaret değildir!

14  Tem 2018

Arınma “moda” bir diyet akımı değildir; zaten bir diyetten de ibaret değildir. Natur-Med arınma konsepti bir moda akımının, bir sağlık trendinin parçası değil, insanlığın binlerce yıl öncesine dayanan bilgiliğinin taşınarak günümüze uyarlanmış ve günlük bir sağlık programı haline getirilmiş şeklidir. Arınma kökleri binlerce yıl öncesine dayanan, bedenimizin detoksifikasyon sisteminin yoğunluğunu ve etkinliğini arttırmak amacıyla yapılan uygulamaların hepsini ifade eder.

İnsanlar düzenli olarak bedenlerini çeşitli yöntemlerle arındırmanın iyileşme süreçlerini hızlandıracağını ve kendilerine sağlık getireceğini henüz toksik modern yaşam tarzıyla tanışmadan önce bile biliyorlardı. Sağlıklı ve uzun yaşam bilimi olan ayurvedaya göre sağlık, bedenin toksinlerden arınmış, zihnin dingin, duyguların mutlu, atıkların sürekli atıldığı ve organların etkili bir şekilde çalıştığı durumdur. Bunu sağlamak için ayurveda hekimleri hastalarına beslenme programları ve bitkilerin yanı sıra onları birkaç hafta sürecek bir arınma programına (panchakarma) alıyorlar. Bu, binlerce yıl önce geliştirilmiş bir sağlık sistemidir. Aynı şekilde Çin Tıbbı ve yerli Amerikan kültürleri de bedensel ve zihinsel arınma sağlayan yöntemler geliştirmişlerdir. Tüm bu gelenekler, insan bedeninin zararlı atıklar ve stresi biriktirdiğini ve bunlar düzenli olarak arındırılmazlarsa hastalıklara yol açacaklarını saptamışlardır.

İşte bizler de bu anlayışla Natur-Med’de detoksu alkali beslenmeye ve sıvı diyetine indirgemiyoruz. Natur-Med Arınma Programı’nın 3 ayağı vardır: Beslenme, Egzersiz, Destek Arınma Uygulamaları. Bu nedenle orman terapisi, mineralli kaplıca havuzları, sıcak-soğuk dönüşümlü banyolar, nefes egzersizleri, yoga&pilates, su egzersizleri, ozon tedavisi, kolon hidroterapi, çeşitli masajlar, hamamda kese&köpük masajı gibi uygulamaların hepsi gerçek anlamda bir detoksun vazgeçilmez parçalarıdırlar ve Natur-Med’de deneyimli bir sağlık ekibince uygulanmaktadırlar.

Modern yaşam bedeni aptallaştırır, nasıl çalışması gerektiğini unutmasına neden olur. Arınma bedenin doğal aklını canlandırmak için yapılır. 

« Tüm Haberler