Haberler

Natur-Med detoks programının Alzheimer’dan koruyucu ve hafızanızı güçlendirici etkileri

14  Tem 2018

Natur-Med detoks programının Alzheimer’dan koruyucu ve hafızanızı güçlendirici etkileri:

Bunama (demans) ve Alzheimer hastalığı her geçen gün daha da artan bir sağlık sorunu. Ama artık bilim insanlarının Tip 3 Diyabet olarak da adlandırdıkları bu sorunu önlemek veya ilerlemesini geciktirmek mümkün.

Natur-Med Detoks Programı’nın bunamayı önleyen etkileri şunlardır: 

EGZERSİZ: Natur-Med’de her gün ormanda yürüyüş yapacak, bol oksijen alacaksınız. Gün içinde yoga&pilates, su jimnastiğiyle gün boyu aktif olacaksınız ve evinize döndüğünüzde düzenli egzersize devam etmek için motivasyon kazanacaksınız. Araştırmalar düzenli fiziksel aktivitenin bilişsel yetileri ve konsantrasyonu güçlendirdiğini, unutkanlığı azalttığını ve Alzheimer’a karşı koruduğunu gösteriyor.
AĞIR METALLERDEN ARINMA: Natur-Med’de yapacağınız komple bir arınma kürüyle bedeninize yiyecekler, hava, su veya deri yoluyla giren civa ve diğer ağır metallerden arınmanacaksınız. Alkali bir beslenme, termal havuzlar, hamam ve saunada terlemek, orman yürüyüşleri, yoga&pilates, masajlar, kolon-hidroterapi, ozon tedavisi ve vitamin&mineral terapileri bu arınma sürecini destekleyen uygulamalar.
STRESTEN ARINMA: Natur-Med arınma programı aynı zamanda bir anti-stres programıdır. Yemyeşil bir doğal ortamda yapacağınız sağlık tatili gevşeyip stresten arınmanızı sağlayacak. Gevşemek ve stresten arınmak Alzheimer’ karşı korunmak ve hafızanızı güçlendirmek için elzemdir.
YAŞAM RİTMİNİ YENİDEN KAZANMAK: Natur-Med arınma programı bir yaşam ritmi kürüdür. Programa başladıktan bir sure sonra uyku-uyanıklık ritminiz düzene girecek, daha sağlıklı bir uykuya kavuşacaksınız. Çalışmalar gösteriyor ki sağlıksız bir uyku bilişsel zayıflamaya neden oluyor ve Alzheimer’a sizi daha yatkın hale getiriyor.
KAN ŞEKERİNİN DENGEYE GİRMESİ: Basit karbonhidratlar, şeker, alkol, kafein, işlenmiş gıdalar, süt ürünleri ve enflamasyona neden olan omega 6 yağlarından olan bitkisel yağlar ve tohum yağlarının tüketimi Alzheimer’a zemin hazırlayan bir beslenme şeklidir. Natur-Med’de yapacağınız detoks diyetiyle bu gıdaları kesecek ve sebze ağırlıklı besleneceksiniz. Detoks içecekleriyle bedeninizi arındıracak ve bedeninizin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alacaksınız.

Ayrıca bunama sanılan durumların ilaçların yan etkileri olabileceği de unutulmamalıdır. Doktorumuzla yapacağınız görüşmede kullandığınız ilaçlar da değerlendirilecektir. 

 

« Tüm Haberler