SIK SORULAN SORULAR

  SIK SORULAN SORULAR

1. Misafirleriniz en çok hangi şikayetlerle merkezinize geliyorlar? Natur-Med’den kimler yarar görebilir? 

Akut ve enfeksiyöz hastalıkları olanlar hariç herkes Natur-Med’e gelebilir. Kanserden fazla kiloya, menopoz problemlerinden depresyona, prevensiyon düşüncesiyle gelenlerden her türlü kronik hastalığa (hipertansiyon-şeker-kas iskelet sistemi hastalıkları gibi) ilacın dışında çözüm arayan herkes Natur-Med’den yarar görebilir. 
Natur-Med Arınma Programı, modern yaşamın yarattığı stres, hareketsizlik, kötü beslenme, iş baskısı, hava kirliliği, kısacası doğadan ve doğallıktan uzaklaşmamızın sağlığımız üzerinde yarattığı tahribatları gidermenin, bedenimizi ve ruhumuzu yenileyip tazelemenin ve yaşam kalitemizi arttırmanın en etkili yoludur. Natur-Med, akıl hastalığı, ameliyat gerektiren hastalıklar ve bulaşıcı hastalıklar hariç, her türlü hastalığın tamamlayıcı ve bütünsel tıp prensipleriyle destek tedavilerinin yapıldığı, insanın enerji dengesinin ve asit-baz dengesinin düzene sokulduğu bir merkezdir. Herhangi bir rahatsızlığı olmayan kür misafirleri de sağlıklarını korumak için Natur-Med’e sağlık tatiline geliyorlar. İnsanın tüm sistemleriyle bir bütün olarak ele alındığı, “Bütünsel (Holistik) Tıp” anlayışından hareketle, kişinin şikayeti ne olursa olsun, A’dan Z’ye tüm sistemleri Natur-Med tedavi yaklaşımını ilgilendiriyor. 

Natur-Med’e iki farklı amaçla gelebilirsiniz:  

1.    Prevensiyon: Hastalıklara karşı koruyucu, önleyici, beden direncini arttırıcı kür. 3 haftalık kür süresi öngörülmektedir.
2.    Tedavi edici kür:  Hastalığa göre, 2–4 hafta arası bir tedavi süresi gerektirir.

Natur-Med Arınma Programı:

•    Ağrı tedavileri,
•    Zayıflama tedavileri,
•    Sindirim – solunum – boşaltım – sinir sistemi hastalıklarının tedavileri,
•    Kas-İskelet sistemine ait tedaviler,
•    Cilt hastalıkları tedavileri,
•    Sigara bıraktırma tedavileri
•    Anti-aging ve detoks uygulamaları,
•    Dengeli ve sağlıklı beslenme programları olarak sıralanabilir.

Natur-Med programı her yaştan yetişkinler içindir. Sadece belli bir rahatsızlığı olan misafirlerimizin değil, daha iyi hissetmek, daha iyi görünmek isteyen herkesin yararlanması gereken koruyucu bir sağlık programıdır.

2. Natur-Med’in ayırt edici özellikleri nelerdir? Neden gelelim? 

Natur-Med’in en önemli özelliği denizle kaplıcanın birarada bulunduğu, optimal bir iklime sahip olan, doğal tedavi unsurlarının birarada bulunduğu, dolayısıyla kür merkezi olma vasfına en çok sahip olan bir bölgede bulunmasıdır. Burayı meşhur kılan şey senede 280 gün güneşin olmasına ilaveten Kalamaki Milli Parkı’nın ve onunla bağlantılı ormanların eteğinde yer alması, kilden ve zeolitten zengin topraklarının şifa değerinin olması, termal sularında optimal yoğunlukta ve çeşitlilikte -başta silisyumdiyoksit olmak üzere- şifa değeri olan minerallerin bulunması, şehirden, sanayiden ve çevre kirliliğinden uzak bir mekanda bulunması ve tabii ki yaşam tarzını programlayan bir sağlık merkezi olmasıdır. Holistik tıp anlayışına hakim hekim ve yöneticilerin bulunması, deneyimli sağlık ekibi de önemli bir artıdır. 

3. Zayıflama programınızla ilgili bilgi almak istiyorum.

Zayıflama programımızla ilgili ilk bilmeniz gereken şey, Natur-Med’in bir zayıflama merkezi değil, bir arınma merkezi olduğudur. Önceliğimiz size kısa zamanda „şok uygulamalar“la fazla kilo verdirmek değil, size kilo aldıran sağlıksız yaşam tarzınızı değiştirmektir. Natur-Med’in amacı yaşam tarzını değiştirmeye karar vermiş sağlık dostlarına motivasyon kazandırmak, destek vermektir. Natur-Med arınma programıyla kilo vermek, arınma programının doğal sonuçlarından sadece bir tanesidir. Natur-Med zayıflama programı, bir bedensel ve zihinsel arınma programıdır. Bedenin arındırılmasına, hareket ettirilmesine, sağlıklı beslenmeye ve stresten arınmaya dayanır ki, tüm bu nedenlerle Natur-Med’de alınan en başarılı sonuçlardan birisi de fazla kiloların verilmesidir. 

Natur-Med kilo verme programının 4 ayağı vardır: 

1. Egzersiz
2. Arınma Diyeti 
3. Destek tedaviler
       a.    Oksijen Ozon Tedavisi
       b.    Kolon hidroterapi
       c.    Masajlar
       d.    İnfraruj ısı kabini, hamam, manyetik alan tedavisi, vakum masajı gibi destek uygulamalar. 

4. Sağlıklı yaşam seminerleri 

4. Natur-Med’de kaç kilo veririm? 

Bu tamamen size bağlı; çünkü kaç kilo verilebileceği kişiden kişiye değişir. Kişinin kaç kilo vereceği, yaşı, mevcut kilosu, metabolizması, programa düzenli katılımı ve katılım yoğunluğu, aldığı ek tedaviler, diyete uyması...gibi çok sayıda değişkene bağlıdır. 

5. Kaplıcanız nelere iyi geliyor? Kaplıca suyunun özellikleri neler? 

Natur-Med kaplıca suyu, vücudu rahatlatıcı, zindeleştirici, hastalıklara karşı koruyucu etkilerinin yanında, 30 farklı mineralle birlikte “anti-aging” minerali olan silisyum dioksiti içeren, banyo ve içmece olarak sunulan bir sudur. Ancak kaplıca suyunun tedavide etkili olabilmesi için bu özellikler yeterli değildir; kaplıca kürünün diğer destek tedavilerle, sağlıklı beslenme programı ve egzersizlerle desteklenmesi gerekir.

Natur-Med kaplıcasıyla ilgili detaylı bilgi için:
http://natur-med.com.tr/prof-dr-karl-hecht-su-analizi-raporu.aspx

6. Kadınlar için ayrı havuzunuz var mı? 

Evet. Genel havuzları kullanmak istemeyen misafirlerimiz için özel aile havuzlarımız kişiye özel olarak doldurulur. Ayrıca kış dönemlerinde kapalı kaplıca & spa bölgesi günde 2 saat hanımlara özel olarak kapatılır. 

7. Termal havuzlarınızın suyu ne sıklıkta değiştiriliyor? 

Natur-Med’de termal havuzlar her gün boşaltılarak taze suyla yeniden doldurulur. Ayrıca gün içerisinde bir defa da devir-daimle su tazelenir. 

Soğuk su havuzu da bir kaynak suyudur ve klorla değil, ozonla ve zeolitle dezenfekte edilir.  

8. Günlük programa  (orman yürüyüşü, sağlık seminerleri, yoga/pilates...) katılım zorunlu mudur? 

Programa katılmak konusunda bir zorunluluk yoktur, her aktiviteye kendi arzunuzla, keyifle ve yararlarını hissederek katılmanızı isteriz. Ancak bu programlara katılmazsanız programınız bir sağlık tatili programı olmayacaktır. 

9. Sadece konaklayıp havuzlara girmek istiyorum, fiyat değişecek mi?

Değişmeyecek. 

10. Ek tedavi paketine konaklama dahil midir?   

Hayır, ek tedavi paketi sadece listede yer alan tedavi seanslarını kapsar. Konaklamayı içeren en temel program Ana Kür Paketi’dir. Ek Tedavi Paketi, Ana Kür Paketi’ne ek olarak alınır. 

11. Tek başıma geleceğim, sıkılır mıyım? 

Natur-Med çok sayıda yalnız seyahat eden misafiri ağırlamaktadır. Aynı amaçlarla gelen ve günlük programa birlikte katılan misafirlerimiz program esnasında kaynaşmakta ve uzun yıllar devam eden dostluklar kurulmaktadır. Kendinizi odanıza kapatmayıp programa düzenli katıldığınız sürece sıkılmaya zamanınız kalmayacaktır.  

12. İstediğim zaman dışarı çıkabilir miyim? 

Natur-Med kapalı bir klinik değildir, istediğiniz zaman dışarı çıkabilirsiniz. Ancak 22:00’den sonra tesise girecek misafirlerin mutlaka resepsiyona bilgi vermesi gerekmektedir. 

Natur-Med’in yakınlarında, boş zamanlarınızda gezeceğiniz çok sayıda yer vardır. Davutlar Sevgi Plajı 5 km, Dilek Yarımadası Milli Park’ı 7 km, Efes-Meryem Ana-Şirince 30 km, Kuşadası merkez 20 km uzaklıktadır. 

13. Odamda sigara içebilir miyim? 

Hayır, Natur-Med sigara içilmeyen bir merkezdir. Balkonlarda ve bahçede sigara içilmemektedir. Sigara içen misafirlerimiz için tesis girişinde bir alan ayrılmıştır. 

14. Annem-babam yaşlı, tüm aktivitelere katılamazlar.  

Bu bir önyargıdır. Hareket zorluğu yaşın ilerlemiş olmasından değil, yaş ilerlediği ve artık "fazla yorulmamak gerektiği" yanılgısıyla hareket edilmemesindendir. Ancak doktor görüşmelerinde, doktorlarımız misafirlerimize yaş ve genel sağlık durumları doğrultusunda egzersiz önerilerinde ve uyarılarda bulunmaktadırlar.  

15. Almanya’daki sigortalar tedavileri ödüyor mu? 

17 yıl içinde Almanya’daki farklı sigortaların farklı uygulamaları ödediğine şahit olduk. Yani ödemeler sigortadan sigortaya değişmektedir. Bazı sigortalar hiç ödeme yapmazken, misafirlerimizin Natur-Med’deki tüm masrafları ödeyen sigortalar da olmuştur. Dolayısıyla konuyla ilgili olarak sigortanızdan bilgi almanızda yarar vardır. 

16. Küçük çocuklarımızla gelebilir miyiz? 

Çocuklarınızla gelebilirsiniz. Ancak beraberinizde çocuğunuzla ilgilenecek bir kişi olmazsa sizin programlarımıza katılma imkanınız olmayacaktır. Ayrıca 10 yaş altındaki çocuklar havuzlara ve spa bölgesine alınmamaktadır. 

17. Yakın çevreye geziler düzenliyor musunuz? Görülmeye değer yerler nereler? 

http://natur-med.com.tr/natur-med-in-yakicevresi.aspx linkinden yakın çevrede gezebileceğiniz yerleri görebilirsiniz. Talep eden misafirlerimiz için buralara geziler düzenleyebildiğimiz gibi, buralara toplu taşıma araçlarıyla ulaşım da çok kolaydır. 

18. Çocuk bakımı hizmeti veriyor musunuz? 

Ne yazık ki bu bizim uzmanlık ve hizmet alanımız değil, ancak çocuğunuzu günübirlik veya birkaç saatliğine yakınımızdaki bir kreşe emanet etmeyi düşünürseniz sizi Natur-Med'e yürüme mesafesindeki kreşle ilgili bilgilendirebiliriz. 

19. Doktorunuzun branşı ne? 

http://natur-med.com.tr/dr-yasar-yilmaz.aspx#naturmed29

20. Uçak/otobüs biletini siz ayarlıyor musunuz? 

Ne yazık ki böyle bir hizmetimiz yok. Ancak yakınımızdaki havaalanı ve otobüs terminallerinden ücretli transfer hizmetlerimiz vardır. 

21. Natur-Med’in denize uzaklığı nedir? 

Davutlar Plajı’na 5, Kalamaki Dilek Yarımadası Milli Parkı’na 7 km uzaklıktayız. Natur-Med’e gün içerisinde çağıracağımız dolmuşlarla buralara ulaşmanız çok kolaydır. 

22. Natur-Med’in başka şubesi var mı? 

Natur-Med’in ana merkezi Kuşadası'ndadır. Ayrıca Almanya'nın Hesse Eyalet'ndeki Bad Endbach kentinde bir şubesi bulunmaktadır.  

23. Tesis nasıl ısıtılıyor, kışın üşür müyüz? 

Natur-Med ısıtma sistemi 2014 yılında komple yenilenmiş, doğa dostu ve verimli ısınmamızı sağlayan ısı pompası sistemine geçilmiştir. Hem otel odaları hem de tedavi odaları oldukça iyi ısıtılmaktadır. 

24. Kalp ve tansiyon hastasıyım, Natur-Med’e gelebilir miyim? 

Tam da bu rahatsızlıklarınız nedeniyle Natur-Med’e mutlaka gelmelisiniz. Sadece kaplıcadan ibaret termal oteller tansiyon ve kalp hastalarına uygun görülmediği için, kalp ve tansiyon hastaları Natur-Med’e gelmek konusunda da tereddüt etmekte ve bu soru bize çok sık sorulmaktadır. Oysa Natur-Med bir kaplıcadan ibaret değildir. Natur-Med’de tansiyon ve kalp hastalarının yarar görebileceği çok sayıda uygulama olmasının yanında, tesisin doğal ortamı ve buradaki günlük yaşam ritmi zaten bu hastaların ihtiyacı olan bir ortamdır. Dr.Yaşar Yılmaz’ın şu makalesinin okunmasında yarar vardır: 
http://natur-med.com.tr/detaylar/1/haberler/1105/naturmedde_tansiyon_ilaclarini_neden_kesiyoruz.aspx

25. Hamileyim, gelebilir miyim?  

Natur-Med’e gelebilirsiniz. Programa başlamadan önce doktorumuz tesisten ne şekilde yararlanabileceğiniz konusunda uyarılarda bulunacaktır. 

26. Odalarınızda internet bağlantısı var mı? 

Odalarda ve tüm tesiste internet bağlantısı mevcuttur ve ücretsizdir. 

27. Havuzlarınızın derinliği nedir? Yüzme bilmiyorum, havuzlara girebilir miyim? 

SOĞUK SU HAVUZU: EN SIĞ 130 CM, EN DERİN 157 CM
ÜST TERMAL HAVUZ:  EN SIĞ 127, EN DERİN 150 CM
ORTA TERMAL HAVUZ: EN SIĞ 104 CM, EN DERİN 134 CM
KAPALI TERMAL HAVUZ: EN SIĞ 110 CM, EN DERİN 130 CM 

Termal havuzlarımız yüzme havuzu değildir. İçinde yürüme imkanınız vardır, havuz çevrelerinde tutamaklar vardır ve yüzme bilmeseniz de güvenle girebilirsiniz. Kış aylarında kapalı termal havuzumuz aktif hale gelirken, en üst bölgede bulunan soğuk havuz ve termal havuz kullanım dışı olur. Bizi arayarak hangi havuzların aktif kullanımda olduğunu sorabilirsiniz.

28. Odalarınızda kaplıca var mı?

Hayır. Kaplıca suyu sadece genel ve özel havuzlara verilmektedir; kişinin bu suyu keyfi olarak odasında kullanması sağlıklı değildir.  

29. Fiyatlara her şey dahil mi? 

Fiyatlarımız ve fiyatlara dahil olan hizmetlerimizi aşağıdaki 2 ayrı paket listesinde görebilirsiniz: 
En temel konaklamalı programımız ana kür paketidir: http://natur-med.com.tr/konaklamali-kur-fiyatlari.aspx 
İndirimli ilave tedavi paketlerimizi şu linkte görebilirsiniz: http://natur-med.com.tr/butunsel-tedavi-paketleri.aspx

30.  İlave tedaviler ne kadar tutar? 

http://natur-med.com.tr/butunsel-tedavi-paketleri.aspx linkinden, konaklayacağınız sürenin karşısındaki uygulamaları, toplam tutarı ve döneme göre değişen tedavi indirimlerini bulabilirsiniz. Nihai program doktor görüşmesinde önerilmektedir. 

31. Yanımda konaklayacak kişi sadece refakat edecek, programa katılmayacak. O da aynı ana kür programı fiyatını mı ödeyecek? 

Ana kür programına dahil olan aktiviteler grup aktiviteleridir; refakatçi olarak katılan kişinin bu aktivitelere katılıp katılmaması fiyatı etkilememektedir. Ancak ücretsiz masaj hakkı varsa, o masajı siz kullanabilirsiniz.

32. Fiyatlarınızın en uygun olduğu dönem ne zaman? 

Fiyatlarımızın en uygun olması, sizin giriş tarihinizden ne kadar erken rezervasyon yaptırdığınıza bağlıdır. Yani en erken rezervasyon yaptıran, en düşük fiyattan yararlanır. Fiyatlarımız, doluluk durumumuza bağlı olarak her Perşembe 16:00’dan sonra güncellenir. Dolayısıyla internetten fiyatlarımızı takip etmenizi ve rezervasyonunuzu mümkün olduğunca erken yaptırmanızı öneririz. Erken rezervasyonla %50'ye varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. 

33. Ben ve arkadaşım aynı dönemde konaklamamıza rağmen neden farklı rakamlar ödüyoruz?

Yukarıdaki maddede anlatılan nedenle. Daha erken rezervasyon yaptıran daha düşük fiyattan yararlanır. 

34. Grup olarak gelirsek indirim alabilir miyiz? 

Tesisin müsaitlik durumuna ve tarihlere göre en az 10 kişilik gruplar için indirimler sözkonusu olabilmektedir. Bilgi için info@natur-med.com.tr adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir. 

35. Nasıl rezervasyon yaptıracağım?

http://natur-med.com.tr/default.aspx#naturmed22 linkindeki online ön rezervasyon formunu doldurup bize gönderiniz. Bu formu doldurmak yerine, rezervasyon yaptırmak istediğiniz tarihleri, oda ve kişi sayısıyla birlikte info@natur-med.com.tr adresine de gönderebilirsiniz. Yanıt olarak ön ödeme tutarını size bildireceğiz. Ön ödeme alındıktan sonra e-mail adresinize rezervasyon teyidi gönderilecektir. 

36. Rezervasyon kaporası ödemeden gelebilir miyim?

Kaporasız girişlerde müsaitlik garantisi veremiyoruz. Ayrıca erken rezervasyon indirimli fiyatları garanti etmek için rezervasyon yaptırmanızda yarar vardır.  

37. ...günlük rezervasyon yaptıracağım. Memnun kalırsam uzatabilir miyim? 

Elbette, eğer odanız başka misafirimize ayrılmamışsa aynı odada, ayrılmışsa farklı odada kalışınızı uzatabilirsiniz. Ancak uzatacağınız dönem için ödeyeceğiniz tutar rezervasyon yaptırdığınız tarihteki fiyat değil, uzatmaya karar verdiğiniz tarihteki fiyat olacaktır. 

38. Çalıştığınız bir acenta var mı?

Hayır. Her türlü iletişim ve rezervasyonunuzu Davutlar/Kuşadası merkeziyle yapmanız gerekmektedir. 

39. SGK ile anlaşmanız var mı? 

Hayır. 

40. Kürleriniz hangi tarihler için geçerli? Kapalı olduğunuz bir dönem var mı? İstediğimiz tarihe rezervasyon yaptırabilir miyiz? 

Natur-Med yıl boyu açıktır ve internet sayfamızda ilan edilen program yılın her günü uygulanmaktadır. Müsaitliğimiz olan herhangi bir tarih için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Giriş-çıkış için özel tarihler yoktur. 

41. Çamaşır yıkama hizmetiniz var mı? 

Evet, ücret karşılığında çamaşırlarınızı çamaşırhanemizde yıkatabilirsiniz.

42. Havuz, hamam ve tedavilerinizden günübirlik yararlanabilir miyiz?

Yararlanabilirsiniz. Günübirlik tedavilerden yararlanmak için bizden doktor randevusu almanızı öneriyoruz. Doktor görüşmesinde size program önerisi yapılacaktır. 

Günlük havuz&spa paketlerimiz için tıklayınız: 
http://natur-med.com.tr/gunu-birlik-kur-fiyatlari.aspx
Yukarıdaki paketlere ek olarak tedavi almak isterseniz paket bilgileri için tıklayınız:
http://natur-med.com.tr/butunsel-tedavi-paketleri.aspx

43. Duyurularınızı nasıl alabiliriz? 

Web sitemizin ana sayfasından e-mail adresinizi ve cep telefonunuzu kaydederseniz duyurularımızı hem e-mail hem de SMS olarak alabilirsiniz. 
Bizi sosyal medya üzerinden de takip edip duyurularımızı alabilirsiniz:

http://www.facebook.com/groups/NaturMed/

http://twitter.com/Natur_Med

https://www.instagram.com/naturmed_kusadasi/ 

44. Evcil havyan kabul ediyor musunuz? 

Ne yazık ki edemiyoruz. 

​45. Detoks diyetinde neden sadece haftada 2 gün oruç (sıvıyla beslenme) öneriyorsunuz?

Haftada 1 günden 30 güne kadar su veya diğer arınma içecekleriyle oruç tutulmasını öneren çeşitli sağlık programları mevcuttur. Ancak bir günden uzun süren arınma oruçları, oruç konusunda tecrübesi olmayan, bedenleri böyle bir programa alışkın olmayan kişiler için zorlayıcı olabilir; özellikle de Natur-Med gibi egzersiz programı yoğun bir sağlık programı sözkonusuysa. Bizler, haftanın 5 günü hayvansal, unlu, şekerli ve işlenmiş gıdaların yer almadığı, sebze yemeklerinden ve salatalardan oluşan bir beslenmeye ve günde 4 defa arınma içeceklerinin –taze sebze ve meyve suları, buğday çimi suyu, bitki çayları, arınma çorbalarının- içildiği bir arınma diyetine ek olarak, haftanın 2 gününde arınma orucu öneriyoruz. Haftada bir gün tutulan arınma orucunda 36 saatlik bir süre boyunca katı gıdalardan uzak durulur, sadece arınma içecekleri içilir. Örneğin Cumartesi akşam yemeğinden sonra oruca başlanır, Pazar gün boyu arınma içecekleriyle beslenilir, Pazartesi sabah kahvaltısıyla oruç bozulur. Diğer oruç günü Çarşamba günüdür. Haftada 2 gün oruç tutmak, yılda 104 gün oruç tutmak demektir ve bunu yapmak zor değildir.

Bununla birlikte dileyen misafirlerimiz Natur-Med’de her gün sıvı orucu tutabilirler.