İnfraruj Isı Kabini

 İNFRARUJ ISI KABİNİ 

Kızılötesi ışınlarla çalışan infraruj ısı kabinleri modern ve etkili arınma yöntemlerinden birisidir. En etkili sauna çeşididir. İnfraruj saunalar Fin saunalarındaki gibi ortamı buharla ısıtmazlar; uzun ışık dalgalarıyla saunayı kullanan kişiyi ısıtırlar. Bu derin dalgalar derinin altına daha etkili şekilde işler, böylece yağ molekülleri uyarılır ve toksinleri atmaları sağlanır. Ayrıca kan dolaşmını arttırarak toksinlerin işlenmek üzere karaciğere yollanması sağlanır. 
Ortamı ısıtarak bedende terleme sağlayan klasik saunanın aksine, infraruj ısı kabinleri organları ve dokuları ısıtarak terleme sağlar. Klasik saunaların ürettiği yüksek ısıya karşılık, infraruj ısı kabini yüksek enerji üretir. Bu yüksek kızılötesi enerji, klasik saunaya kıyasla, daha düşük ısılarda bile dokulara daha derin nüfuz eder ve daha fazla kimyasal toksin atımı ve kalori yakımı sağlar. İnfraruj ısı kabini klasik saunaya göre daha düşük bir sıcaklıkta çalışır. Dolayısıyla klasik saunadaki yüksek sıcaklığı tolere edemeyen kalp ve tansiyon hastaları bile infraruj ısı kabinini (hekim önerisiyle) kullanabilirler. İnfraruj ısı kabininin diğer yararları şöyle özetlenebilir:
  1. Detoksifikasyon: Klasik saunaya göre 2-3 kat daha fazla terleme sağlar. Lenf dolaşımını arttırarak toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. 
  2. Ter bezlerini uyararak cildi temizler. Cildi yumuşatır ve güzelleştirir.
  3. Kan dolaşımını arttırır.
  4. Metabolizmayı hızlandırır. Hücrelerin oksijenle beslenmesini sağlar, böylece zayıflamayı hızlandırır. 
  5. Düzenli kullanımı sırt, boyun ve artrit ağrılarını giderir. 
  6. Beyaz kan hücrelerinin fonksiyonlarını arttırır ve böylece bağışıklık sistemi güçlenir, hücresel atıkların atılması kolaylaşır. Vücudun savunma mekanizması ve kendi kendini iyileştirme gücü artar.
  7. Sinirlerinizi yatıştırır, sakinleştirir.
  8. Kuru sıcak ortamda terleme, karaciğer ve safrakesesi gibi yağ bazlı organlardaki yağ oranını azaltır.