Basında Natur - Med

Arınma Öncesi Doktorunuza Danışın

16  Ara 2014

http://cadde.milliyet.com.tr/2012/09/03/YaziDizisi/1590782/ARINMA_ONCESi_DOKTORUNUZA_DANISIN

 

ARINMA ÖNCESi DOKTORUNUZA DANIŞIN

ARINMA ÖNCESi DOKTORUNUZA DANIŞIN

Detoks, birçok hastalıkta tek başına ya da tıbbı tedavilere destek olarak uygulanabilir.

Arınma, kalsiyum ve magnezyum eksikliğine yol açabileceği için özellikle kronik hastalıkları olanların doktor desteğine ihtiyacı var

Dr. Yaşar Yılmaz ve Eylem   Yılmaz’ın Hayykitap’tan çıkan ‘Arınma Kitabı’, bedensel ve zihinsel arınmayı anlatıyor.
Kalp yetmezliği: Tuz ve sıvı  atılımıyla kalbin rahatlamasını sağlar.
Damar sertliği, koroner kalp hastalıkları: Yüksek tansiyon, şeker, artmış kan yağları gibi risk faktörlerini ortadan kaldırarak damar dolaşımı rahatlatır.
Yüksek tansiyon: Tuz ve su  atılımıyla damar esnekliğinde artış  sonucu tansiyonda kayda değer düzelmeler olur.
Lenf ve ödem hastalıkları: Kılcal damarlarla hücreler arasında artmış bulunan proteinler azalır,   kılcal dolaşım düzene girer, bağ dokusu temizlenir, lenf ve damar dolaşımı rahatlar.
Bronşit: Bronş mukozası temizlenir, iştah açılır, bağışıklık sistemi güçlenir.
Bronşiyal astım: Vital kapasite artar, histamin ve spazm azalır.
Kabızlık: Arınma kürüyle normalleşen bağırsağın tedavi sonrasında doğru beslenme ve sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleriyle kalıcı şekilde düzenli çalışması sağlanabilir.
Kolitis ülseroza, kron, irritabl kolon: İltihabi reaksiyon, bakteri ve mantarlar azalır, bağırsak fonksiyonları rahatlar.
Karaciğer   yağlanması: Kilo verilmesi, karaciğer dolaşımında artma ve toksik madde azalması sonucu karaciğer fonksiyonları düzelir.
İdrar yolları enfeksiyonu: Azalmış idrar pH’ı düzelir.
Diyabet: İnsülin direnci azalır, damar dolaşımı artar.
Obezite: Hızlı kilo kaybı olur. Ancak yaşam ve beslenme tarzı düzene koyulmazsa bu kalıcı olmaz.
Gut hastalığı: Arınma tedavisi esnasında purin metabolizmasının ortak ürünü ürik asit artar. Uzun vadede doğru beslenme tarzıyla ürik asit stabil kalır.
Romatizmal hastalıklar:  İltihabi parametrelerde azalma olur. Reaksiyona yol açan alerjenler azalır.
Kireçlenmeler: İltihabi süreçlerin azalması, taze kan dolaşımının artması, metabolik artıkların ve toksinlerin azalması, kilo kaybı eklemleri   rahatlatır.
Baş ağrıları, migren: Tedaviye dirençli migren atakları dahil her türlü baş ağrısında etkili.
MS: Kısa süreli (bir haftalık) arınma diyetleri, devamında destek arınma uygulamaları ve anti-oksidanlarla çok iyi sonuçlar alınabilir.
Akne, sedef, nörodermit: Beslenme terapileri, balneoterapi ve destek arınma uygulamalarıyla klasik yöntemlerden daha iyi sonuçlar verir.
Gıda intoleransı: 4-7 gün sonra semptomlar kaybolur. Devamında farklı gıda maddeleri kademeli olarak verilerek aşırı hassasiyet ortadan kaldırılır.


BU HASTALIKLARINIZ VARSA, DiKKAT!

Kalsiyum ve magnezyum eksikliği risk oluşturabileceği için kalp ritim bozukluklarında, mide ülserinin akut dönemlerinde, ilerlemiş kronik böbrek yetmezliğinde, kanserde, ağır depresyon hallerinde, ameliyat sonrası iyileşme dönemlerinde, kemoterapi ve radyoterapi alınması hallerinde arınma tedavisi, doktor kontrolünde uygulanmalı.

TIBBi KONTROLLERi iHMAL ETMEYiN
Arınma esnasında veya sonunda birçok organ fonksiyonunda değişiklikler olacağı için bazı tıbbi kontrolleri yapmakta fayda var.
* Kan basıncı (devamlı ve düzenli olarak)
* EKG (gerekirse)
* Kan gazları (gerekirse)
* Serbest radikal ve antioksidan ölçümü (gerekirse)
* Kanda sodyum, potasyum, kreatinin, ürik asit
* Transaminazlar
* Kan tablosu
* TSH

SiGARAYI BIRAKMADA DA ETKiLi 
Arınma programına başlamak, sigarayı bırakmak için iyi bir fırsat. Toksinlerden temizlenme sürecinde, sigara içme ihtiyacı azalır. Sigarayı aniden bırakan kişinin kanında nikotin, en geç 72 saat sonra sıfıra iner. Oysa 2-3 günde sigarayı bırakmak, neredeyse imkansız. Bunun nedeni, beyinde ve bağırsaklarda oluşan nikotin reseptörleri. Arınma uygulamaları bu nikotin resepstörlerini azalttığı için detoks kürüyle sigarayı bırakmak kolaylaşır.

YARIN: DETOKS KÜRLERi

 

DETOKSLA GELEN SAĞLIK / YAZI DiZiSi 2

Basında Natur - Med