Haberler

Natur-Med'de Diyabet Kürleri

30  Mar 2014

NATUR-MED’DE DİYABET KÜRLERİ

Dr.Yaşar Yılmaz

Modern şehir yaşamı insanları sürekli hareketsizliğe, doğal olmayan beslenme biçimlerine, hava ve çevre kirliliğine ve yoğun strese mahkûm ediyor. Bu ortamda pek çok kitle hastalığı gibi diyabet de ciddi bir sağlık tehdidi olarak karşımızda duruyor. Diyabetliler arınma kürleriyle yaşam tarzı değişikliklerini öğrenebilir ve kan şekeri seviyelerini kontrol altında tutabilirler. Bu nedenle Natur-Med, diyabetlinin ikinci evi olmalıdır. Diğer pek çok kronik hastalıkta olduğu gibi diyabette de aslolan hastalığın peşinden koşup sürekli ilaç kullanmak değil, doğru yaşam tarzına dayalı bir bilgilenmedir.

Hipertansiyon, fazla kilo, depresyon, kas iskelet sistemi hastalıkları, artroz gibi kitle hastalıkları olan kişiler gibi diyabet hastaları da egzersizden sağlıklı beslenmeye, stresle mücadeleden düzenli ve ritmik bir yaşama biçimini öğrenmeye kadar bir çok nedenle arınma kürlerine ihtiyaç duyarlar. Arınma kürleriyle diyabetin en önemli nedenlerinden olan fazla kilolar verilir, kronik asidoz nötralize edilir, antioksidan kapasitesi arttırılır, damar komplikasyonlarını engellemek için mineral terapileri, kaplıca içme kürleri, kolon hidroterapi, masajlar, arınma diyetleri, ozon tedavisi gibi çeşitli arınma tedavileri uygulanır. Sigara ve alkol kullanımı da, diyabetin komplikasyonlarını arttıran nedenlerdir ve arınma kürleriyle bırakılmaları mümkündür.

Fazla kilo: Diyabete neden olan birinci nedendir. Tip 2 diyabetlilerin büyük bir kısmı fazla kiloludur. Fazla kilo ve özellikle karın bölgesindeki yağlanma bedeni insüline daha duyarsız hale getirir. Natur-Med kilo verme programıyla kilolarınızı kontrol altına alabilirsiniz.

Egzersiz: Yağ oranını azaltmanın yanında, insülin duyarlılığını da arttırır. Düzenli egzersiz yapan insanlarda tip 2 diyabete yakalanma riski azalırken, düzenli egzersiz yapan tip 1 diyabetliler de daha az insüline ihtiyaç duyarlar.

Beslenme: Kompleks karbonhidratlar, lif, baklagiller ve sebze ağırlıklı beslenme glikozun kana karışması sürecini yavaşlatır, insülin ihtiyacını azaltır. Diyabetlilerin rafine şekerden, abur-cuburdan, alkol, sigara ve kafeinli içeceklerden uzak durması gerekir ki, bunu Natur-Med’de başarabilirler.

Gıda takviyeleri: Diyabetliler B grubu vitaminleri, C ve E vitaminleri, krom, magnezyum, potasyum, çinko, vanadyum, koenzim Q10, zeolit, amino asit ve enzim takviyelerinden çok yarar görürler. Natur-Med’de bu takviyeler hem hazır vitamin-minerallerle, hem de bunları içeren buğday çimi suyu, taze sıkılmış sebze suları ve özel çaylarla sağlanır.

Stres Yönetimi: Stres adrenalin ve kortizol düzeylerini arttırır ki, bu hormonlar kan şekerini yükseltir. Orman yürüyüşü, yoga, pilates, meditasyon, solunum egzersizleri ve çeşitli masajlar gevşeme kapasitesini arttırarak, stresin azaltılmasını sağlar.

 

Natur-Med Doğal Tedavi ve Termal Kür Merkezi

Dilek Yarımadası Davutlar-Kuşadası

www.natur-med.com.tr

Tel: 0(256)6572280-6571741 

« Tüm Haberler