Koruyucu Sağlık Yöntemi Olarak Arınma

Kanın ve dokuların asitten temizlenerek alkali hale getirilmesi arınmanın başlıca amacıdır. Arınma, sadece fiziksel bir rahatsızlık durumunda uygulanmaz, çünkü arınma yukarıda sayılan rahatsızlık durumları dışında da, tüm sağlıklı insanların bedenleri için rutin olarak yaptırmalarını önerdiğimiz, hastalıklara karşı koruyucu bir bakımdır. Arınma beden direncini arttırarak hastalıklara karşı direnç kazanmak, beden fonksiyonlarını güçlendirmek, bedensel ve zihinsel enerjiyi arttırmak yanında zihinsel sağlığı iyileştirmek, yaşantımızdaki stresi azaltmak, daha engin ve sakin bir insan olabilmek, nefsi eğitmek için önerdiğimiz, tüm bedeni ve zihni ilgilendiren bütünsel bir anlayış, bir “yaşam biçimi”dir. 
 
Fazla kilo, yorgunluk, alerji, sindirim sorunları veya depresyon yaşıyor fakat bu sağlık sorunlarınızı önemsemiyor olabilirsiniz. Oysa ki bu sorunlara çözüm bulmazsanız “medeniyet hastalıkları” diye adlandırılan kalp damar hastalıkları, obezite, diyabet, tansiyon, otoimmun hastalıkları ve hatta kansere davetiye çıkarabilirsiniz. Bedeninizdeki eczane, bu sorunlarla başa çıkacak doğal akla sahiptir; yeter ki onu doğru kullanın ve bedeninizi “temiz tutun”. Medeniyet hastalıklarına karşı korunmada en etkili ve en kolay çözüm yolu bedeninizi arındırmaktır. Hiçbir rahatsızlığınız olmasa bile arınma, aşağıdaki 3 maddeyi gerçekleştirmenizi sağlar:
  1. Daha iyi görünmek
  2. Daha iyi hissetmek
  3. Yaşlanma etkilerini geciktirmek
Modern şehir yaşamının hava, su ve gıda kirliliği, hareketsiz yaşam tarzı, stres vb nedenlerle bedenimizde yarattığı kirlilik ve bedenimizin “temizlenmeye” duyduğu ihtiyaç artıyor. Ancak bedenimizin detoksifikasyon sistemi bu toksik yükle baş edebilecek şekilde desteklenmedikçe, etkili bir arınma gerçekleşemez ve kronik hastalıklara karşı korumasız kalırız. Arınma uygulamaları, modern şehir yaşantısının getirdiği kirliliğe karşı bedeninizi korur. İlerleyen sayfalarda bu toksik yaşamın kaynaklarını fark edecek ve bunlarla nasıl baş edebileceğinizi öğreneceksiniz.